Cyklistický výlet na Hartu

    Po zkušenostech s veleúspěšným cyklistickým výletem na farmu do Klokočova v loňském roce nám bylo jasné, že výlety tohoto ražení se stanou nedílnou součástí portfolia našich akcí. Otázkou bylo, do jaké lokality se vypravíme letos. Po krátké debatě zvítězila návštěva přehrady Slezská Harta. Výrazným zpestřením a hlavním lákadlem výletu se měla stát možnost projížďky po hladině přehrady na lodičce.

    Zpočátku se nám nehlásilo nijak moc zájemců,ke konci termínu pro přihlášení k účasti jsme však zaregistrovali zvýšený zájem, jehož překvapivým výsledkem bylo přes 30 přihlášených cyklistů a dalších 20 účastníků chtělo za námi přijet po vlastní ose autem či na motorce.

    Jako obvykle jsme si také na letošní 18. červen objednali luxusní počasí, takže jsme v plánovaném čase vyrazili z Podlesí. Po příjezdu do Budišova na náměstí jsme nabyli dojmu, že odsud bude startovat jedna z etap Závodu míru. Alespoň tomu nasvědčoval početný peloton čekajících a do provozní teploty zahřátých cyklistů. Vyrazili jsme do Svatoňovic bezpečnou cestou podél trati. Ve Svatoňovicích se k nám připojili účastníci ze směru Vítkov – Opava. To už jsme byli kompletní, takže jsme se vypravili,s malou objížďkou kolem cvičných skal v Kružberku, po cestě do Leskovce. Nádherné počasí, téměř žádný provoz, výtečná nálada a chuť se projet na kole – to byly předpoklady poklidné a pohodové cesty až na místo.

    V Leskovci jsme byli přesně na čas, takže během chvilky nastupovala na lodičku první skupinka 10 cyklistů. Nejsem si jistý, jestli vůbec členové této skupinky stihli v cíli nějaké občerstvení. Vím však, že ostatní cyklisté občerstvení stihli zcela jistě. Obsadili jsme kompletně hospůdku u přístavu, ze které jsme si utvořili základnu pro plynulé střídání zájemců o projížďku na lodičce, a vlastně jsme ji okupovali po celou dobu,kterou jsme v cíli výletu potřebovali strávit. Brzy totiž začali přijíždět i účastníci, dopravující se motorovými vozidly, takže i střídání na lodičkách plynulo jako po másle. Tato plynulost však byla výsledkem především předchozí přípravy a precizní organizace celého výletu, které si již od začátku vzala na starost - a perfektně zvládla - Lidka Ondrová. Skloubení mnohdy protichůdných požadavků ze strany účastníků a různých druhů přeprav, s vědomím omezené kapacity lidí na lodičkách, a s tím spojených čtyř termínů projížděk, vyžadovalo nadlidské úsilí a nemálo času. Nakonec se však svezli všichni, kteří projevili zájem, ohlasy z projížděk byly velmi pozitivní a dodnes lidé chválí nápad s projížďkou po klidné hladině Slezské Harty.

    Odjezd domů si už pak každý účastník určoval sám podle toho, jak rychle chtěl být doma či spíše na naší další plánované zastávce, kterou se stal již tradičně Autokemp v Budišově. Zde jsme se postupně sešli, pochválili jsme se za sportovní výkony a parádní výběr termínu vzhledem k počasí. Budišovští si již mohli dopřát pivko, my, kteří jsme měli před sebou ještě cestu na kole do Podlesí, jsme zůstali u nealko nápojů. O to větší však byla žízeň na místě dojezdu, a ačkoli jsme byli po výletu utahaní, nějaké to pivečko jsme ještě před usnutím vypít stihli.

    Děkujeme všem členům Spolku Za naše Podlesí,ale také velmi početné skupině nečlenů, kteří svým  dílem – ať pomocí při organizaci či účastí na samotném výletě – podpořili další z naších vydařených akcí. Již nyní se těšíme na naši příští akci - tou bude sportovní den spojený s „Dětským dnem“, který by měl dětem zpříjemnit loučení s končícími prázdninami koncem srpna.

  Miroslav Ondra

  • Cyklistický výlet na Hartu
  • Cyklistický výlet na Hartu
  • Cyklistický výlet na Hartu

Dnes je: 2021.12.02 | 10:13
Kontaktujte nás

Relax Pension Schönwald

Podlesí 24, 747 87 Budišov nad Budišovkou, Česká republika

Tel: +420 602 554356,

info@relaxpension.cz
GPS souřadnice: 49.7640164N, 17.5906203E
www.relaxpension.cz

Aktuální počasí Počasí Libavá - Slunečno.cz
Kalendář
Prosinec 2021
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31