Rozloučení s prázdninami 2016

    Povzbuzení úspěchem loňského „rozloučení se s prázdninami“ jsme se vrhli do příprav toho letošního, jehož konání vyšlo na sobotu 27. 8. 2016, a konalo se na hřišti v Podlesí.

Nebudu popisovat, co všechno příprava celodenní akce tohoto typu pro dospělé i děti obnáší, to by stačilo na samostatný příspěvek. Zůstanu tedy u toho, že jsme zajistili vše potřebné, jídlo, pití pro všechny věkové kategorie, třešinkou na dortu pak bylo zapůjčení a  postavení dvou velkých stanů, které by nám poskytly útočiště v případě nepříznivého počasí. Nám však naopak poskytly úkryt a stín před celodenním vytrvalým slunečním pařákem. Tímto bych chtěl poděkovat všem organizátorům, kteří přípravě věnovali opět spoustu svého času a mysleli opravdu na vše. 

Jakmile jsme tedy měli zajištěno vše potřebné, mohli jsme začít se samotným programem.

    Premiérově jsme vedle již tradičního turnaje v nohejbalu zorganizovali na zbrusu novém beach volejbalovém hřišti v Podlesí turnaj také v tomto typicky letním sportu.

    Do nohejbalového turnaje se přihlásilo 7 družstev, která spolu ve vzájemných zápasech sváděla tuhé boje systémem „každý s každým“. Podle toho, co jsme vypozorovali, ale také podle toho, co jsme zaslechli, byla letošní úroveň sportovních výkonů o něco vyšší než ta loňská. Nejspíš všechna družstva trénovala, aby v poslední letní akci našeho spolku uspěla.  Po odehrání posledního zápasu jsme pak z tabulky mohli vyčíst družstva, které vystoupala na stupně vítězů:

1.místo : družstvo „Devils“ ve složení Mirek Marek, Martin Pražák a Tomáš Skácel – naši hosté z Budišova

2.místo : družstvo domácích - Radek a Radim Hušťovi a Zbyněk Škrobánek  

3.místo : družstvo ve složení Kuba + Lukáš +Ctirad a Luky – bohužel při zápisu chlapci nenahlásili svá příjmení - jistě tento nedostatek  napraví při obhajobě bronzové medaile příští rok.

    Do premiérového turnaje v beach volejbalu se přihlásilo dokonce 12 družstev, která sváděla svá utkání ve dvou skupinách. Téměř každý zápas byl velice zarputilý a sportovci nechávali na písku svá těla i svá srdce. Někteří utápěli v písku dokonce i své sebevědomí, občas padla pravda i slůvka na tomto místě nereprodukovatelná, a to hlavně,když se při obětavých zákrocích hráči nacpali místo klobáskou jen jemným pískem. Turnaj napoprvé neoplýval nikterak vrcholovou úrovní, hlavně také díky tomu, že hlavní favorité nevytvořili neporazitelné týmy spolu, ale ti nejlepší hráči se rozdělili do více družstev. Přesto mnoho utkání bylo velmi líbivých a celý turnaj probíhal v klidném a přátelském duchu. Také pravidla jsme si napoprvé upravili tak, aby si zahráli i méně zdatní plážoví volejbalisté. A jak tedy turnaj dopadl?

1.místo obsadilo družstvo ve složení Kuba Bartoš a Vláďa Vlk

2.místo patří Klárce Ondrové, která hrála s Mirkem Ondrou

3.místo vybojovala Terezka Ondrová s Markem Ondrou

    Oba tyto turnaje probíhaly po celý den, mezitím přicházely na hřiště v Podlesí děti v doprovodu svých rodičů, pro obě tyto skupiny účastníků jsme měli připravenou řadu atrakcí. Mohu uvést například krásné malování na obličej či dočasné tetování,kterého využila spousta dětí, zatímco jejich rodiče v letním parnu udržovali nezbytný pitný režim.

   Úderem půl třetí se pak pro děti spustil hlavní proud sportovního klání, různých nápaditých disciplín, abychom dětem co nejvíce zpříjemnili rychle se blížící konec prázdnin. Děti zápolily na všech frontách s nasazením veškerých sil, takže snad na chvíli zapomněly na neodvratitelný začátek školního roku. Po skončení dětského programu byli vyhlášeni a odměněni vítězové, všechny děti pak na památku obdržely diplom malého Podlesáka a spoustu sladkostí a laskominek. Dali jsme si řádně záležet, aby žádné z dětí neodešlo z našeho dětského odpoledne s prázdnou. Na samotný závěr proběhlo fotbalové utkání smíšených družstev, do kterého se zapojili muži, s nimi však současně zápolily ženy i děti.

    Po tomto zápase již následovalo posezení ve stínu stanů, každý se mohl najíst a napít, co hrdlo ráčilo, a také tak všichni bohulibě činili.

  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016
  • Rozloučení s prázdninami 2016

Dnes je: 2021.12.02 | 11:42
Kontaktujte nás

Relax Pension Schönwald

Podlesí 24, 747 87 Budišov nad Budišovkou, Česká republika

Tel: +420 602 554356,

info@relaxpension.cz
GPS souřadnice: 49.7640164N, 17.5906203E
www.relaxpension.cz

Aktuální počasí Počasí Libavá - Slunečno.cz
Kalendář
Prosinec 2021
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31