Turnaj ve stolním tenise a rozsvícení vánočního stromečku v Podlesí

Poslední letošní akcí Spolku Za naše Podlesí byl již tradiční druhý ročník turnaje ve stolním tenise „O vánočního kapra“, na který pak navázalo oblíbené a romantické rozsvícení vánočního stromečku s následným vánočním jarmarkem na návsi v Podlesí. V loňském roce se obě akce velmi vydařily, takže laťka tímto byla nasazená hodně vysoko, což bylo pro organizátory velice zavazující. Proto jsme přípravu akce, jako nakonec pokaždé,spustili mnohem dříve, než samotná akce začala. Jednotlivé dílčí úkoly si přípravný výbor rozdělil mezi své členy, abychom na něco nezapomněli a pustili jsme se do toho. S dovolením majitele firmy LABORTECH s.r.o. Vladana Duška jsme přeměnili jeho – pro spolek „multifunkční“ - výrobní halu v prostornou tělocvičnu se třemi pingpongovými stoly. Zajistili jsme občerstvení pro všechny sportovce a bohatý bufet s guláškem, nealkoholickými nápoji, ale také s dobrým pivečkem a turnaj mohl začít. Sešlo se patnáct mužů a pět žen. Jako první cena pro obě kategorie byl připraven kapřík,ceny si odnesli také sportovci na druhém a třetím místě.

A jak turnaj dopadl? Po zarputilých bojích pak v kategorii žen zvítězila Jiřinka Holleschová, druhé míst obsadila Klárka Ondrová a třetí skončila Jaruška Riedlová. Mezi muži suverénním způsobem zvítězil Vláďa Pavlásek, druhý skončil Libor Kozák, třetí místo obsadil Vladan Dušek. Mezi muži jsme udělili také speciální ocenění nejmladšímu účastníku turnaje, kterým byl dvanáctiletý Timon Šmíd. Timon se v konkurenci dospěláků bil jako lev, neudělal v žádném případě ostudu, a je jisté, že z něho všem roste zdatný soupeř.

 

Turnaj se ještě dohrával finálovou skupinou a další členové přípravného výboru spolku již připravovali vše pro zdárné pokračování akce na návsi. Již předem jsme rozestavěli naše putovní prodejní stánky, děvčata je nazdobila a naladila je na vánoční strunu. Plynulý průběh příprav nám však trochu zkomplikoval silný poryv větru, který všechny stánky porazil a výzdobu zničil. Tady je na místě ocenit operativní a bleskové „znovunazdobení“ stánků,takže návštěvníci jarmarku později následky této nehody vůbec nezaregistrovali. Po zaplnění prodejních pultů krásným zbožím,které věnovali členové i nečlenové spolku, po zahřátí svěřáku a čaje na potřebnou teplotu se za zvuku vánočních písní začali scházet i návštěvníci trhů.

Odpolední akci oficiálně zahájila a všechny přivítala předsedkyně spolku Liduška Dušková. Po zazpívání podlesácké hymny se ujala četby „Vánočního příběhu“, který byl velmi krásný, a jistě si z něho každý z nás něco odnesl. Poté nám již začaly zpívat vánoční písně školáci z Budišova, pod vedením paní učitelky Ivety Panáčkové. Během první koledy se rozsvítil za pódiem se sborem vánoční stromeček, což způsobilo obrovský výskot a aplaus. Bouřlivý aplaus se pak opakoval po každé písni či básni, kterou děti přednesly.

Po tomto krásném vystoupení již každý návštěvník jarmarku trávil čas po svém. Dala se koupit pestrá paleta vánočního zboží, dalo se zahřát čajem, výborným svařeným vínem, zahřát se dalo také u velkých „kotlů“ s otevřeným přírodním ohněm. Jarmark již také tradičně provoněly grilované klobásy Toníčka Krečmera, které si dali nejen ti, kteří měli opravdu hlad, ale také ti, kteří jednoduše neodolali jejich vůni. Vůně klobás se poprala s vůní smažených bramboráčků – spíše „zelňáčků“, které si pro návštěvníky připravil Lukáš Kotrba, a které v chladném večeru rovněž sklízely zasloužený úspěch.

Večer pak pro ty, kterým se ještě nechtělo domů, pokračoval také již tradičním posezením s přáteli v teple, při kávě či čepovaném pivu v příjemném prostředí zasedací místnosti firmy LABORTECH.

Závěrem bychom chtěli opět poděkovat nejen obětavcům z přípravného výboru spolku, kteří celou akci precizně připravili,ale také pěveckému sboru z Budišova s paní učitelkou Ivetou Panáčkovou (která si hrou na kytaru v mrazivém večeru jistě užila..), také však všem návštěvníkům jarmarku, bez kterých by akce úspěšná nebyla. V neposlední řadě patří veliký dík také panu Štefanu Pončíkovi, který nám letos věnoval krásný vánoční stromeček. Tito všichni společně pomohli navodit v našem každodenním shonu laskavou a hřejivou adventní náladu.

  • Turnaj ve stolním tenise a rozsvícení vánočního stromečku v Podlesí
  • Turnaj ve stolním tenise a rozsvícení vánočního stromečku v Podlesí
  • Turnaj ve stolním tenise a rozsvícení vánočního stromečku v Podlesí
  • Turnaj ve stolním tenise a rozsvícení vánočního stromečku v Podlesí

Dnes je: 2020.09.21 | 00:40
Kontaktujte nás

Relax Pension Schönwald

Podlesí 24, 747 87 Budišov nad Budišovkou, Česká republika

Tel: +420 602 554356,

info@relaxpension.cz
GPS souřadnice: 49.7640164N, 17.5906203E
www.relaxpension.cz

Aktuální počasí Počasí Libavá - Slunečno.cz
Kalendář
Září 2020
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30