Wellness

Relaxace pro tělo i duši

Relax Pension Schönwald se nachází v místě, které poskytuje to, co všichni unavení rychlým a hlučným způsobem moderního života hledají – a sice pohodu a klid. Díky jedinečnému umístění na kraji  zapomenutého místa LIBAVÁ disponuje tichem, jež je nám stále vzácnější. Jedinečné místo je jako stvořené pro zamilované páry, které sem stále častěji přijíždějí strávit romantický víkend. Partneři, kteří spolu strávili nějaký ten pátek rádi sem zajedou, aby na pár dní vybočily ze všedního každodenního stereotypu. K příjemné atmosféře přispívá i možnost relaxace ve wellness, které je součástí Relax Pensionu Schönwald.

Virtuální prohlídka - SPA Wellness

K dispozici jsou Finská a parní sauna,ochlazovací bazén, Kneippovy lázně, relaxační koupele nebo relaxační místnost. Po předchozí domluvě si také můžete objednat některou z nově nabízených masáží.

Jednotlivé procedury SPA wellness Schönwald

Finská sauna

Finská sauna je známá hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka,především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice. Jak se správně saunovat ve Finské sauně?

Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45° C, vlhkost až 100%), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy  páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny. Z léčebného hlediska se horká pára chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Jak se správně saunovat v parní sauně?

Ochlazovací bazén

Ochlazovací bazén je pohodlný a komfortní.
 Žádný jiný způsob ochlazení po sauně či parní lázni se nevyrovná sestoupením po pohodlných schůdkách do ledové vody, která vás prudce zchladí a tak stáhne kapiláry rozšířené pobytem v ohřívárně a pomáhá tak vyloučit z těla toxiny a odpadní látky. Zároveň dochází i k prokrvení a masáži vnitřních orgánů.

Kneippův chodník

Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných a relaxačních procedur, které využívají střídání teplé a studené vody. Kneippův chodník je tvořen bazénky se studenou a teplou vodou. Teplá voda má okolo 40 °C studená okolo 12 °C.
Pozvolna procházíte jednotlivými bazénky, které jsou navíc vyložené malými oblázky. Díky tomu dochází k masírování chodidel zespoda a vlivem střídání teplé a studené vody k prokrvení nohou. Jak se správně používat Kneippův chodník?

Účinky Kneippova chodníku:

Tato příjemná procedura vede ke zlepšení prokrvení nohou, zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Následkem toho se také cévy nohou stávají pružnější a pružnější je i achilovka. Tato procedura nemá žádná zdravotní omezení a mohou si ji dopřát všichni bez rozdílu věku.

 

Relaxační zóna

SPA wellness Schönwald nabízí i místo pro odpočinek a relaxaci. Relaxační zóna je součástí wellness a slouží k uvolnění v průběhu saunování. K dispozici jsou čtyři ergonomické lehátka z cedrového dřeva, které u Vás probudí pocit volnosti a duševní očisty celého těla.

Dnes je: 2021.12.02 | 11:52
Kontaktujte nás

Relax Pension Schönwald

Podlesí 24, 747 87 Budišov nad Budišovkou, Česká republika

Tel: +420 602 554356,

info@relaxpension.cz
GPS souřadnice: 49.7640164N, 17.5906203E
www.relaxpension.cz

Aktuální počasí Počasí Libavá - Slunečno.cz
Kalendář
Prosinec 2021
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31